כתבה ברשת המקומית

עזרו למבצע החיפושים - ספרו לחברים

Help the search - tell a friend

"אני אוהב את לילך יותר מאשר את עצמי"

כך אומר ירון רותם, שמחפש אחר בתו בת הארבע, לאחר שגרושתו נעלמה איתה לחו"ל. השבוע תבע רותם את המדינה ואת שופט בית המשפט לענייני משפחה ברמת-גן, בגין רשלנות

אייל דותן - קול רענן - קול הכפר - הוד הכפר - מרץ 2002

זה התחיל כמו כל סיפור אהבה גדול, והסתיים בתביעה תקדימית נגד שופט, שהוגשה השבוע בבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

ירון רותם מרעננה, הכיר את מרינה בשנת 94' כאשר עלתה לארץ ממוסקבה. הם נישאו, וב-97' נולדה בתם לילך. ב-99' הם התגרשו. כשהגיע ירון ביום התורן לבית גרושתו כדי לקחת משם את בתו לילך בת הארבע, גילה להפתעתו, כי היא נעלמה יחד עם גרושתו.

ירון: "הייתי בהלם, ובשלב מסוים ביאוש מוחלט. הרגשתי שהגרוע מכל קרה. מאז ועד היום מרינה ולילך לא שבו ארצה. עזבתי הכל מאחורי ונסעתי לארה"ב, לשם הובילו קצוות החוט הראשוניים. במשך חודש וחצי הסתובבתי שם עם חוקרים פרטיים ונעזרתי אף בעורך דין מקומי, המתמחה בנושא חטיפת ילדים. עלינו על עקבות, אך הגענו למבוי סתום. באותו הזמן אזלו כל המקורות הכספיים שלי, ונאלצתי לחזור לארץ.

"גרושתי מרינה, בעצם, נעלמה מבלי להשאיר עקבות, היא ניתקה כל קשר עם חבריה ומשפחתה בארץ. אמה של מרינה – סבתה של לילך גם כן שותפה לחטיפה ונמצאת עמן. מאז שנעלמה בתי, הפסקתי לעבוד במשרה בכירה כמנהל השיווק בחברת 'אגד', והקדשתי את כל זמני לחיפושים אחר לילך. הקמתי את התנועה להחזרת לילך לישראל, במסגרת עמותת 'הורות שווה'" – עמותה הדוגלת בזכותם של ילדים לשני הורים, גם במקרה שהם גרושים.

ירון רותם בן 37, ממושב גבעת חן ברעננה, הגיש באמצעות עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד אבים יריב, שלקחו את התיק בהתנדבות, תביעה תקדימית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד שופט בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, ד"ר גרשון גרמן, בגין רשלנות והפרת חובה חקוקה.

פרטי המעשה בגינו מוגשת התביעה חסויים בגין צו איסור פרסום שנתן השופט עצמו ד"ר גרמן בבית המשפט לענייני משפחה. רשת "שוקן", פנתה בשבוע שעבר באמצעות עו"ד תמיר גליק ממשרד מוזר לבית המשפט העליון, בבקשה לפסול את השופט ד"ר גרמן מלדון בתיק, לאחר שזה סרב לעשות כן, למרות שלכאורה, יש ניגוד אינטרסים מובהק בין היות השופט הנאשם בתביעה לבין היותו היושב בדין והמחליט באותו עניין שבו הוא נאשם - כך לפי התובעים.

מה שניתן לפרסם מכתב התביעה נגד השופט הוא: "הנתבעים פגעו באופן ישיר ואנוש בזכותו של ירון רותם להורות, המוכרת כזכות יסוד. ירון רותם אהב את בתו לילך אהבת נפש, והיא לו כל עולמו. בהילקחה ממנו, איבד ירון רותם את כל מה שהיה לו. לתובע נגרמה עגמת נפש בשיעור שלא ניתן לאמוד בכסף".

גם מדינת ישראל, כמעסיקתו של השופט, מואשמת בכתב התביעה באותן האשמות.

ירון רותם מפרסם דרך קבע מודעה לחיפוש בתו לילך, בסיסמה: "חייבים להחזיר את לילך הביתה". עשרות אנשים גולשים לאתר החיפושים באינטרנט שהקים, ומציעים עזרה. ירון מספר, כי ישנן קרוב ל-100 כניסות לאתר ביממה. "אני מבקש מכל מי שמחובר לאינטרנט, שיכנס לאתר ויעביר את כתובת האתר, באמצעות מכתב שרשרת, לכל רשימת התפוצה שלו, ויבקש להעביר אותו הלאה. אני בטוח שאי שם בעולם יש מישהו באותו רחוב שבו לילך נמצאת, אשר מקושר בקשר ישיר למישהו בארץ".

כתובת האתר היא :” WWW.LILACH.ORG,,

גרושתו מבוקשת כעת על ידי האינטרפול, ועקבותיה מובילים כפי הנראה לרוסיה. לרוע מזלו של ירון רותם רוסיה אינה חתומה על אמנת חטיפת ילדים לחו"ל, ואינה מסייעת לו בחיפושיו.

ירון: "משטרת ישראל אינה יכולה לפעול בחו"ל, ומה שנותר לי לעשות זה לפעול באמצעים פרטיים. לשם כך דרוש כסף. כעת אני נמצא בחובות של כ-160000 ש"ח. אני מקווה שבקרוב יהיו לי יותר נתונים, ואז אוכל להתחיל לפעול ברוסיה. ללא מימון המדינה או הציבור אני לא רואה איך אני יכול להחזיר את לילך הביתה", והוא מוסיף: "אני אוהב את לילך יותר מאשר את עצמי. בחיים לא אוותר עליה. כבר שמונה חודשים אני סופר את הדקות שלא ראיתי את לילך. יש חברים האומרים לי להפסיק את המאבק ולהקים משפחה חדשה, אך אני לא מתכוון להתייאש, אלא להמשיך ולחפש אחר לילך, עד אשר אמצא אותה חיה ובריאה. לעולם לא אפסיק לחפש אחר לילך. היא הילדה שלי, והיא זקוקה גם לאבא".

האם אתה מרגיש כעס על גרושתך ?

"אני כועס מאוד על המעשה שמרינה עשתה ללילך ולי, אך תמיד אני זוכר שהיא אמא של לילך, ולילך צריכה גם אמא. מבחינתי, מרינה יכולה לחזור לארץ מחר, ואני מוכן לסלוח לה על הכל ולדאוג שלא יאונה לה כל רע מצד השלטונות. אבל לשופט שהיה אמור לשמור על האינטרסים של לילך ולהגן עליה מפני אפשרות כזו – אני לא אסלח".

בשלב זה מתגורר ירון רותם בביתה של אמו במושב גבעת חן ברעננה, ומחפש אחר עבודה חדשה. "הגעתי להחלטה שעלי לפתוח בחיים חדשים, אבל במקביל להמשיך לחפש את לילך, אני לא מתכוון לוותר עליה".

לפני שבוע נערך כנס פעילים, בו השתתפו עשרות אנשים של "התנועה להחזרת לילך לארץ". הכנס התקיים בבית העם במושב גבעת חן, ודובר בו על האופציות השונות שעומדות בפני ירון רותם במאבקו להחזרת לילך.

ישנם מספר דרכים להגיע אל ירון רותם כדי לעזור לו במידע או בכסף.

חשבון הבנק של "התנועה להחזרת לילך לישראל", בו ניתן להפקיד תרומות, הינו בנק הפועלים, סניף- 757 (רעננה). מספר חשבון—266444.

ניתן לשוחח עם ירון רותם אישית בטלפון שמספרו—056886767.

או להיכנס לאתר האינטרנט שהקים ירון למען לילך, ושם ניתן לראות את כל אשר אירע מאז נעלמה לילך בת הארבע וכן את תמונותיה של לילך ושל החוטפות – אמה וסבתה של לילך.

Home
עברית
Lilach Rotem
The abduction story
Russian
סיפורו של ירון
Legal documents
Photo Gallery
Press Release
Marina Belfer-Rotem
The Abduction Story
Izabella Belfer
הורות=שווה
Equal Parenting
כתבה ברשת המקומית
תביעת רשלנות כנגד השופט גרמן
כתבה בצומת השרון
כתבה ב-"לאשה"

The association for returning Lilach to Israel is operating under the auspice of Horut-Shava (equal-parenting) Israel.

Our phone number is +972-56-88-67-67. (In Israel dial 056-88-67-67).